Ferdinand Bol hans krets olja

292421

FERDINAND BOL, hans krets (omkring 1650): Fader och dotter, olja på duk, 109x84,5 cm
EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

Krackeleringar, dubblerad

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Ferdinand Bol hans krets olja

Budhistorik (7 bud)
1686703
9 200
1686694
8 200
1686655
7 000
1686512
2 400
1675432

Slutpris SEK:
9 200
888 EUR, 1 008 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.