Stolar Grete Jalk

292373

STOLAR, 6 st, Grete Jalk för Poul Jeppesen, Danish Furniture Markers Control, teak, formgivna 1961, "PJ3-3", sitthöjd ca 43 cm
LITTERATUR: Mobilia George Tanier Catalogue

En stol med lagning upp mot ryggstödet, 2 med sprickor upp mot ryggstödet, klädsel med slitage o fläckar

Rum 7

Stolar Grete Jalk

Budhistorik (4 bud)

1682758
6 000
1679848
5 000
1677216
1 700
1675898

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.