Sigrid Sandström, olja på vellum

292366

SANDSTRÖM, Sigrid (född 1970): Bobbie Sue, olja på vellum, i paneler, totalt mått 270x630 cm
Utförd 2002
PROVENIENS
Inman Gallery, Houston
Galleri Gunnar Olsson, Stockholm

UTSTÄLLD
The Glassell School of Art Gallery, Museum of Fine Arts, Houston 2002
M3 Kunsthalle, Berlin 2003

Budhistorik (5 bud)
1684616
10 500
1675160
10 000
1673908
1673466
1672260

Slutpris SEK:
10 500
1 013 EUR, 1 151 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.