Vas Kina

292349

VAS, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille vertfärger av flodlandskap med fåglar, höjd ca 22 cm

Lock saknas, mynningen med lagning

Orientaliskt, Porslin

Vas Kina

Budhistorik (14 bud)
1685144
1 900
1685062
1 800
1685062
1 700
1685001
1 600
1685058
1 600

Slutpris SEK:
1 900
183 EUR, 208 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.