Bestickuppsats silver

292240

BESTICK, 81 dlr, silver / 800, Tyskland, bestående av: 12 matknivar, 12 matgafflar, 6 matskedar, 12 förrättsknivar, 12 förrättgafflar, 12 dessertskedar, 4 teskedar, 11 mockaskedar, knivarna med stålblad, vikt exkl. knivar ca 2245 g

Bruksslitage, smärre bucklor

Silver

Monter 22

Bestickuppsats silver

Budhistorik (2 bud)

1673154
6 400
1671098
3 200

Slutpris SEK:
6 400
644 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.