PO Ultvedt trärelief

292235

ULTVEDT, Po (1927-2007): "Relief", signerad och daterad på baksidan P.O. Ultvedt 1958. Trärelief, 78x103x19 cm
PROVENIENS: Konstnärens familj
UTSTÄLLD: Bokkonsum, Stockholm 1958
Bevegelseudstillingen, Louisiana, Humlebaek 1961, katalognr 6
PO Ultvedt - tvivel och övermod, Malmö Konsthall 1988
med flera

Smärre slitage

Rum 17

PO Ultvedt trärelief
Budhistorik (11 bud)
1690530
15 000
1690529
10 500
1689851
10 000
1689074
8 200
1682239
8 000

Slutpris SEK:
15 000
1 511 EUR, 1 716 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.