Rörstrand fajans 1700-tal tekanna

292202

TEKANNA, fajans, Rörstrand 1700-tal, målad dekor i blått samt bianco sopra bianco, märkt undertill, höjd ca 11 cm

Lagningar, locket samtida men ej tillhörande med lagningar

Diverse, Keramik/Porslin

Monter 10

Budhistorik (16 bud)
1694344
1694340
1683463
950
1683463
900
1694239
850

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.