Tekanna kina brons

292112

TEKANNOR, 2 st, Kina, en i brons den andra i keramik med reliefdekor i form av drakar, bronskanna med märkning

nagg, lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 23

Tekanna kina brons

Budhistorik (11 bud)
1682800
750
1682598
700
1682798
700
1682598
650
1682796
600

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 82 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.