Tallrikar skålfat fat i porslin Kina i underglasyr

292093

TALLRIKAR, 1 par, SKÅLFAT, FAT, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, tallrikarna med fiskmotiv samt, skålfatet med stiliserad fågel Fenix, fat med pagodlandskap, diameter 24,5-26, 5 cm

Skador, lagningar

Orientaliskt, Porslin, Keramik/Porslin

Monter 24

Budhistorik (85 bud)
1683448
29 000
1683447
28 000
1683439
27 000
1683437
26 000
1683432
25 000

Slutpris SEK:
29 000
2 799 EUR, 3 178 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.