Kajutlampa lanternor vinschar godisburk

291993

KAJUTLAMPA, delvis bemålad plåt, LANTERNA, koppar, VINSCHAR, 2 st, brons, BURK, med godis, "Emergency Lifeboat Rations", 1900-talets första hälft, höjd ca 7-31 cm

Kajutlampan med skadat glas, slitage

Diverse, Nautica/Technica

Rum 3

Budhistorik (13 bud)
1681032
1 300
1680751
1681027
1680751
1681023
750

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.