Takkrona, CG Hallberg, 1900-talets första hälft

291980

TAKARMATUR, stomme i nysilver, C.G. Hallberg, 6 ljusarmar, 3 elektriska ljuskällor, prismor, märkt Hallberg, höjd 80 cm

En ljusarm skadad, glaskupa saknas, smärre slitage

Belysning, Taklampor

Rum 11

Budhistorik (6 bud)
1688222
850
1688134
600
1688133
550
1687932
500
1687931

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.