Bålskål med fat Qianlong

291978

BÅLSKÅL med FAT, porslin, Kina 1700-tal, dekor i emaljblått och guld, monogram i guld, bålskålens diameter 32 cm, fatets diameter 34 cm

Smärre kantnagg, hårsprickor, slitage och bålskålen stjärnspricka i botten.

Orientaliskt, Porslin

Monter 31

Bålskål med fat Qianlong

Budhistorik (18 bud)
1686656
1686653
2 800
1686652
2 600
1686651
2 400
1686650

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.