Speglar Japan Meiji (1868-1912)

291906

BRONSSPEGLAR, 2 st, Japan, sent 1800-tal, Meiji (1868-1912), rik reliefdekor med motiv av tranor samt skrivtecken, handtag klädda i rotting, i träfodral med lackarbeten, total längd ca 39 cm diameter ca 23 cm

Fodral med skador

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 19

Budhistorik (1 bud)

1668675
2015-02-03 07:07:14

2015-02-10 kl 14:45
Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.