Silverföremål

291856

UPPLÄGGNINGSGAFFEL, SERVERINGSSPATEL, SOCKERSTRÖARE, TESIL, SKOPOR, 4 st, silver, 17-1900-tal, utländska stämplar, delvis otydliga, bl a Norge, Holland, England, bl a Tostrup, spatel av Anders Lundqvist, Stockholm 1856, delvis förgyllda, en skopa med benskaft, längd ca 6,5-27 cm, total vikt exklusive delar i blandade material ca 89 g

Uppläggningsgaffel samt spatel med fyllda skaft, förgyllning delvis med slitage

Silver

Monter 20

Silverföremål

Budhistorik (5 bud)
1681757
500
1680700
450
1672320
1669593
1669352

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.