Saltkar England

291853

SALTKAR, 4 st., sterlingsilver, England, otydliga mästarstämplar, London 1801, båtformade, liv med graverade släktvapen, SALTSKEDAR, 3 st, sterlingsilver, sannolikt John Lias, 1811 respektive 1818, total vikt ca 397 g

Slitage

Silver

Monter 20

Saltkar England

Budhistorik (12 bud)
1681930
4 400
1681927
4 200
1681922
3 800
1681916
3 600
1681913
3 400

Slutpris SEK:
4 400
425 EUR, 482 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.