Vaser opalinglas

291825

VASER, 1 par, 1880-tal, opalinglas, delvis handmålade, med landskapsdekor, höjd 30 cm

Förgyllningen något sliten, smärre lagning vid mynningen

Glas, Vaser, skålar, fat

Monter 20

Vaser opalinglas

Budhistorik (17 bud)
1679718
1 300
1680927
1679718
1679999
1679718
900

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.