Skålfat Kina

291775

SKÅLFAT, porslin, Kina, 1900-talets början, dekor av sjölandskap, diameter 25 cm
Proveniens: Inköpt i Kina på 1960-talet.

Dekorslitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 21

Skålfat Kina

Budhistorik (23 bud)
1682645
3 400
1680596
3 200
1682644
3 200
1680596
1682643
2 800

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.