Skålfat tallrikar Kina

291764

SKÅLFAT, TALLRIKAR, 2 st., porslin, Kina, 1700, underglasyr i blått, skålfatet 37x27, tallrikarna diameter 23 cm

Skålfatet lagat samt nagg, tallrikarna med glasyrskador

Orientaliskt, Porslin

Monter 18

Skålfat tallrikar Kina

Budhistorik (16 bud)
1679530
1679584
950
1679530
900
1679575
850
1679530

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.