Fällbord 1800-tal

291758

FÄLLBORD, 1800-talets mitt, skiva med rik rombformad intarsia, på pelarfot, höjd 65, 85x85 cm
Proveniens:Charlottenborgs slott Motala samt Ekudden Stockholm

Yslitage, smärre repor

Rum 5

Fällbord 1800-tal

Budhistorik (17 bud)
1679812
3 400
1679770
3 200
1679737
1679769
2 800
1679737
2 600

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.