Sakral skulptur 1700-tal eller äldre krucifix

291738

SAKRAL SKULPTUR, 1700-tal eller äldre, krucifix, skulpterat och bemålat lövträ, höjd 28 cm, total höjd inkl kors 62 cm
PROVENIENS: Svensk privat samling

Senare kors, smärre skador

Diverse

Monter 6

Budhistorik (17 bud)
1698579
5 400
1698569
5 200
1698574
5 200
1698569
5 000
1698573
4 800

Slutpris SEK:
5 400
521 EUR, 592 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.