Vas tempelhundar Kina

291727

VAS, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i järnrött av tempelhundar, hänklar, höjd 42 cm
Proveniens: Inköpt i Kina på 1960-talet.

Livet med spricka.

Orientaliskt, Porslin

Rum 3

Vas tempelhundar Kina

Budhistorik (3 bud)

1682478
1680922
1673677

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.