Vas Kina 1900-tal

291712

VAS, porslin, Kina, 1900-talets mitt, dekor i underglasyrblått, höjd 41,5 cm
Proveniens: Inköpt i Kina på 1960-talet

Smärre bränningsdefekter

Orientaliskt, Porslin

Rum 3

Vas Kina 1900-tal

Budhistorik (7 bud)
1683320
550
1683315
500
1683319
500
1683315
450
1683113

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.