Loïc Le Groumellec, Maison

291698

LE GROUMELLEC, Loïc (Frankrike, född 1957): Maison, signerad och daterad le groumellec 1989, lackfärg på duk, 152x148 cm.
Signed and dated. Lacquer paint on canvas.
PROVENIENS: Galerie Yvon Lambert, Paris

Konst, Modernt måleri, Nutida, Måleri

Rum 17

Loïc Le Groumellec, Maison
Budhistorik (21 bud)
1679981
20 000
1680038
20 000
1679981
19 500
1680033
19 000
1679981
18 500

Slutpris SEK:
20 000
1 930 EUR, 2 192 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.