Bordspendyl rokoko

291681

BORDSPENDYL, rokoko, 1700-tal, emaljerad urtavla med romerska siffor, urtavlan otydligt märkt, bemålat fodral i trä, höjd 55 cm

Urtavla med skador, sprickor, renoverad kompletterad, senare urverk

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att uthämta i utlämningsdisken

Klockor/Ur

Kundcenter

Bordspendyl rokoko

Budhistorik (7 bud)
1669445
1673933
3 800
1669445
3 600
1669444
1669443

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.