Dosa proveniens Rääfska samlingarna

291655

DOSA, tidigt 1700-tal, delvis skulpterat och färgat ben, montering och inläggningar av silver, dekoren med motiv hämtat från den antika mytologin, längd 8,3 cm; smärre skador
PROVENIENS: Rääfska samlingarna, Forsnäs herrgård, Sunds socken, Östergötlands län

Smärre skador

Diverse, Samlarobjekt

Monter 21

Budhistorik (21 bud)
1698631
2 400
1698845
1698631
1 800
1698711
1 700
1698631
1 400

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.