Tallrikar Qianlong (1735-96)

291636

TALLRIKAR, 4 st, porslin, Kina, Qianlong, 1700-tal, dekor i famille rose med motiv av trädågrd och blommande pioner, diameter ca 22 cm

Nagg, sprickor

Orientaliskt, Porslin

Monter 22

Tallrikar Qianlong (1735-96)
Budhistorik (9 bud)
1698584
1 400
1698526
1 300
1698526
1697489
1697489

Slutpris SEK:
1 400
135 EUR, 153 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.