Fat Qianlong (1735-96)

291635

FAT, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong, dekor i famille rose med motiv av trädgård och fåglar, diameter ca 39 cm

Smärre nagg på baksida

Orientaliskt, Porslin

Monter 22

Fat Qianlong (1735-96)

Budhistorik (5 bud)
1698114
2 400
1697482
1696810
1694555
1686826

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.