Rokokospegel

291551

SPEGEL, rokoko, Stockholmsarbete, stämplad med Stockholms Hallstämpel 1763, förgylld träskuren och pastellagedekor, höjd 100x42 cm

Sprickor, smärre dekorbortfall, senare glas

Ändringar/tillägg
senare glas

Speglar

Rum 4

Rokokospegel

Budhistorik (10 bud)
1682772
12 000
1682769
10 500
1682764
9 800
1682759
9 000
1676326
8 600

Slutpris SEK:
12 000
1 208 EUR, 1 373 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.