Barton Lidice Benes, blandteknik

291548

LIDICÉ BENES, Barton (USA, 1942-2012): "Untitled", signerad och daterad Barton Lidice Benes august 1977, blandteknik på papper, 77 x 51 cm.
Proveniens: Anders Tornberg Gallery, Lund
Stockholms Auktionsverk, Anders Tornberg Collection, specialauktion 2004, katalognr 148

Rum 17

Budhistorik (11 bud)
1678057
3 200
1677157
1672079
2 600
1672078
2 400
1672077

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.