Robert Rauschenberg, färgoffset

291547

RAUSCHENBERG, Robert (USA 1925-2008): "Louisiana", färgoffset, 1980, signerad, numrerad och daterad Rauschenberg 86/150, -80. Tryckt på Arches papper av Permild & Rosengren, Danmark, I. 76,5 x 57 cm S. 82 x 60,5 cm
Colour offset, 1980, signed, numbered and dated. Apparently in good condition, unexamined out of the frame.

Rum 17

Budhistorik (12 bud)
1678582
8 800
1678591
8 600
1678582
8 400
1678588
8 200
1678582
8 000

Slutpris SEK:
8 800
849 EUR, 964 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.