Oljemålning med hundar

291520

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal sannolikt England): Hundar jagandes fasan, otydligt signerad G. Armfield(?) samt daterad 1848, olja på duk, 47x61 cm

Krackelyr, smärre förgbortfall, fläck

Konst, Äldre måleri

Rum 4

Oljemålning med hundar

Budhistorik (24 bud)
1678628
6 800
1678632
6 600
1678628
6 400
1678623
6 200
1678623
5 800

Slutpris SEK:
6 800
685 EUR, 778 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.