Karmstol Josef Frank

291468

KARMSTOL, 1900-talets första hälft, Josef Frank för Firma Svenskt , valnöt, stoppad sits och rygg med klädsel av rött skinn, pärlspikning, sitthöjd ca 41 cm

Sittdynans klädsel med skador och fläckar. Ryggpartiet med smärre fläckar. Stomme med ytskador

Rum 4

Karmstol Josef Frank

Budhistorik (8 bud)
1677844
1677253
850
1676840
700
1676838
650
1675347
600

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.