Gustav VI Adolf brev, Oscar II dokument

291467

KUNGLIGA SIGNATURER (3 dokument/brev). GUSTAV VI ADOLF (1882-1973), Egenhändigt skrivet och undertecknat brev till Axel Wennergren, daterat Stockholms slott, 3 april 1939, omfattar 12 s. på monogrammerat brevpapper i oktavformat, OSCAR II, Egenhändig signerad resolution, daterad 1878, papperssigill, 1 dokument osignerat daterat 1898

Handling vikt, något nötta

Böcker/Kartor, Handskrifter

Monter 17

Budhistorik (10 bud)
1679948
850
1679907
1678964
750
1679906
750
1678964
700

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.