Marinmålning

291430

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (18/1900-tal): Fartygsporträtt, olja på duk, 61x50 cm;
Troligen föreställande HMS Thor i Odenklassen. Svensk/Norska unionsflaggan.

Smärre krackeleringar, ytfläckar

Ändringar/tillägg

Konst, Äldre måleri

Rum 4

Marinmålning
Budhistorik (7 bud)
1694440
1694438
950
1693733
900
1690422
850
1685322

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.