Hermanus Koekoek I oljemålning

291338

KOEKOEK I, Hermanus (Holland 1815-1882): Hamnmotiv, signerad och daterad H Koekoek 1862, olja på duk, ca 41 x 61 cm.

Restaurerades 2009 av Anna Bronzoni Catellani på Ateljé Catellani, Stockholm

Lagningar

Konst, Äldre måleri

Kundcenter

Budhistorik (6 bud)
1668087
30 000
1668084
20 000
1667636
1 300
1667285
1667064

Slutpris SEK:
30 000
2 895 EUR, 3 288 USD
Utropspris SEK:
100 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.