Skål med fat Edward Hald Orrefors 1927

291336

SKÅL MED FAT, Edward Hald, Orrefors 1927, graverad dekor av palmliknande träd, signerad Of H 574 27 R, höjd 10, diameter 19, fatet 22,5 cm

fatet med mindre nagg

Glas, Konstglas, Design

Monter 14

Budhistorik (5 bud)
1678145
1677976
950
1668532
900
1666940
850
1665408

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.