Tekanna tallrik kopp dosor skål Kina

291297

TEKANNA, TALLRIK, KOPP, med fat, DOSOR, 3 st, SKÅL, porslin, Kina, delvis 1700-tal, dekor i famille rosefärger,

Kannan med flertal lagningar, sprickor, nagg, lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 10

Budhistorik (6 bud)
1674302
550
1676312
500
1674302
1670702
1673036

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.