Folkdräkt Delsbo

291281

FOLKDRÄKT, 14 dlr, 1900-tal, Delsbo, storlek 38/40, bestående av 2 blusar, kjol, väska, förkläde, livstycke, 2 skärp, halskläde, jacka, 2 hättor, 2 dräktsmycken i silver

Mindre bruksslitage

Fashion, Damkläder, Allmoge

Monter 25

Folkdräkt Delsbo

Budhistorik (37 bud)
1684346
8 200
1684502
8 000
1684346
7 800
1684491
7 600
1684346
7 400

Slutpris SEK:
8 200
826 EUR, 938 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.