Väggpendyl

291261

VÄGGPENDYL, jugendfodral med äldre urverk samt tavla, sannolikt Holland, bemålad urtavla med bronserade dekorelement, fodral i ek, ett lod finns, höjd ca 128 cm

Slitage, glas med spricka, skador, saknar delar (lod, pendel)

Klockor/Ur

Rum 4

Väggpendyl

Budhistorik (7 bud)
1675541
600
1677720
550
1675541
500
1677719
450
1675541

Slutpris SEK:
600
58 EUR, 66 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.