Golvur rokoko

291254

GOLVUR, 1700-tal, rokokostil, skuren dekor, grönmålat med polykrom dekor av landskap med hus, raocailler och blomsterslingor, delvis förgylld, höjd ca

Renoverat, huven med spricka, senare fotavslut, enstaka färgbortfall, nyckel saknas, pendel och lod finns. Inköpskvitto finns att avhämta vid Utlämningen.

Klockor/Ur

Rum 3

Golvur rokoko

Budhistorik (49 bud)
1676137
31 000
1676122
30 000
1676130
30 000
1676122
28 000
1676126
27 000

Slutpris SEK:
31 000
3 122 EUR, 3 546 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.