Kopp med fat figurin cremekoppar i keramik

291247

KOPP med fat, meissenliknade märke, FIGURIN, Marieberg, märkt MB, i form av musikant, vitglaserat porslin, CREMEKOPPAR med lock, 1 par, glaserat lergods, höjd 8-12 cm

Figurinen med lagningar samt cremekopparna med skador

Keramik/Porslin

Monter 11

Budhistorik (13 bud)
1676583
1 300
1676764
1676583
1676760
750
1676583
700

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.