Oscar Törnå oljemålning

291242

TÖRNÅ, Oscar (1842-1894): Motiv av bygata, signerad och daterad Oscar Törnå 1879, olja på kopparplåt, ca 22x18 cm

Färgbortfall i nedre marginal

Konst, Äldre måleri

Rum 2

Oscar Törnå oljemålning

Budhistorik (5 bud)
1676134
5 000
1675809
4 800
1675808
4 200
1667864
2 600
1663853

Slutpris SEK:
5 000
483 EUR, 548 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.