Dosa silver Grönwall

291227

DOSA, silver, stämplad Johan Petter Grönwall, Stockholm 1834, dekor av akantus, spår av invändig förgyllning, diameter 7,5 cm, vikt ca 133 g

Silver

Monter 10

Dosa silver Grönwall

Budhistorik (13 bud)
1676952
900
1677007
850
1676952
1676139
750
1671657
700

Slutpris SEK:
900
87 EUR, 99 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.