Salladjärer i silver Folcker

291223

SALLADJÄRER, 1 par, silver, Gustaf Theodor Folcker, Stockholm 1853, på fötter, i form av snäckor, invändig förgyllning, längd 29 cm, vikt ca 614 g

Smärre bristningar och bucklor

Silver

Monter 10

Salladjärer i silver Folcker

Budhistorik (19 bud)
1666134
6 000
1665238
5 800
1666133
5 600
1665238
5 400
1665433
5 400

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.