Kupa Emile Gallé

291187

KUPA, Emile Gallé, Frankrike, överfång i violett och blått, etsad dekor av tistelblommor mot gul fond, signerad Gallé, höjd med sockel 11, innerdiameter 19 cm

Smärre repor på kupans mitt

Glas, Konstglas, Belysning

Monter 10

Kupa Emile Gallé

Budhistorik (28 bud)
1676610
11 000
1675369
10 500
1675369
6 200
1676156
6 000
1675369
5 800

Slutpris SEK:
11 000
1 062 EUR, 1 206 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.