Koppar med fat Kina

291151

KOPPAR med FAT, 2 st, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i famille rose, höjd på kopp ca 4 cm, fatets diameter ca 12 cm

Slitage, nagg samt spricka i en kopp

Orientaliskt, Porslin

Monter 10

Koppar med fat Kina

Budhistorik (1 bud)

1675490
2015-02-07 03:27:00

2015-02-07 kl 19:48
Slutpris SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.