Väggpendyl gustaviansk stil

291148

VÄGGPENDYL, 1800-tal, gustaviansk stil, urtavla märkt A Lindberg Stockholm (August Lindberg född 1855), förgylld, 87x44 cm, nyckel och pendel medföljer

Lös dekordel medföljer, skadat spegelglas, urtavla med sprickor

Ändringar/tillägg
Nyckel och pendel medföljer

Klockor/Ur

Rum 4

Väggpendyl gustaviansk stil

Budhistorik (27 bud)
1676635
1676651
1676635
1 800
1676650
1 700
1676635
1 600

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.