Fransk äldre litteratur 1700-1800-tal

290997

BÖCKER ÄLDRE. Fransk litteratur, 1700-1800-tal, bl.a. Sévigné, Recueil des lettres, Paris 1803, I-XII, senare bruna hfrbd, Hardouin de Perefixe, Histoire du roi Henri le Grand, I-II, Paris 1767, samtida rött hfrbd.
Ej genomgångna.

Något nötta band, vissa småskador, ej genomgångna

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria

Monter 9

Budhistorik (33 bud)
1674390
6 800
1674333
6 600
1674300
6 400
1673098
6 200
1674299
6 000

Slutpris SEK:
6 800
685 EUR, 778 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.