Thomas Whittle II tillskriven olja samt två till

290976

WHITTLE, Thomas II (England, verksam 1856-1897), tillskriven: Landskap med figurer, signerad och daterad Whittle 1873, samt ristad signatur och datering T.W. 1873, olja på kartong, 21,5x15,5 cm, samt OLJA på kartong, mansporträtt, signerad A. Böttger, 23x17 cm och OLJA på kartong, osignerad, träd, 14x16 cm

Monter 12

Budhistorik (1 bud)

1678087
2015-02-08 16:21:31

2015-02-08 kl 16:25
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.