Georges Mathieu blandteknik

290921

MATHIEU, Georges (Frankrike, född 1921): "Komposition", signerad och daterad Mathieu Stockholm -58. Akvarell och tusch på papper, 53 x 33,5 cm.
Med dedikation: Pour Ulf Linde en souvenir de Mathieu Stockholm -58. Skiss på baksidan.
PROVENIENS: Ulf Linde, Stockholm
UTSTÄLLD: Kring spontanismen, Riksförbundet för bildande konst, utställning 200

Rum 11

Georges Mathieu blandteknik

Budhistorik (2 bud)

1664635
5 400
1664442
5 200

Slutpris SEK:
5 400
544 EUR, 618 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.